Геморой

Якщо Ви відчуваєте дискомфорт в черевній порожнині і періанальній області, трапляються кровотечі під час випорожнення кишечника або кровотеча з прямої кишки, запори, пронос, свербіж, нетримання калу, неясні утворення, слабкість, втома, незрозуміла втрата ваги – рекомендується звернутися за консультацією до проктолога. Всі ці неприємні явища можуть бути симптомами геморою.
Треба відзначити, що звернення до медиків для лікування першої стадії геморою трапляються рідко. Виною всьому – помилковий сором з приводу «неестетичної» локалізації проблеми. Ось і намагаються майбутні пацієнти проктологів лікувати геморой в домашніх умовах. Лікарі закликають звертатися до проктолога своєчасно, обстежитися і встановити точний діагноз, поки не знадобилася операція.

 

До відома пацієнтів! Сучасними проктологами є не тільки чоловіки, але і жінки, що для багатьох пацієнтів є прекрасним рішенням в подоланні делікатного бар’єру!

 

Адже для лікування геморою 1 – 2, а іноді і 3 стадії хірургічні методи допомоги не є єдино можливими. Якщо у пацієнта немає регулярних кровотеч, хвороба не загострюється занадто часто, позбутися проблеми геморою можна, використовуючи традиційні ліки – свічки (Реліф), мазі і безопераційні способи терапії.

 


[tip]
Зміст:

Питання про геморой

[/tip]


 

 

 

Причини появи гемороїдальних вузлів

 

Найголовнішою причиною запалення кавернозних тілець є … прогрес! Саме передові досягнення людства зробили наше суспільство «сидячим», малорухливим. На роботу – в машині, праця – сидячи за комп’ютером в офісі, відпочинок вдома – диван або крісло. Навіть в магазин часто ходити не потрібно, все по телефону замовити можна. Звідси і з’являються:

 • Зайва вага.
 • Застійні явища в судинах і тканинах.

При деяких харчових пристрастях вас теж підстерігає небезпека геморою: трепетна любов до копченого, вишуканим маринадам – соління сприяє розвитку запалення кавернозних тілець прямої кишки. Алкоголь, як друг і соратник багатьох недуг, геморой теж стороною не оминає – є ідеальним провокатором патології.

Але не тільки дефекти поведінкові можуть викликати геморой. Геморой може виникнути:

 • У жінок в період вагітності.
 • У спортсменів, що витримують великі навантаження.
 • У чоловіків, які багато працюють з вагами.
 • У онкологічних пацієнтів (якщо пухлина розташована в малому тазі).
 • У людей, які страждають частими запорами.

 

 

Ефективне лікування геморою

Сучасні медики не тільки знають про геморой все, але і вміють з ним результативно боротися. Причому найпередовішими і прогресивними методами. Ефективне лікування геморою різних форм недуги проводиться наступними методами:

 • Склеротерапія. Метод сміливо можна назвати універсальним. Використовується не тільки для лікування геморою в проктології. Захворювання судин, косметичні дефекти, розширені вени стравоходу, варикоцеле теж відмінно лікуються.
 • Кріотерапія. Спосіб передбачає використання низьких температур. Спеціальний кріозонд здатний видалити як внутрішній, так і зовнішній геморой. Питання лише в тому, чи немає у вас протипоказань до кріотерапії.
 • Аплікації гумових кілець для розширених гемороїдальних вузлів. Малоінвазивний спосіб, при якому на розширений гемороїдальний вузол накладається щільне кільце з латексу.efektivne-likuvannya-gemoroyu
 • Метод THD. Трансанальна гемороїдальна деартеріація відноситься до класу хірургічних міні-операцій, при яких перев’язуються артерії, що живлять запалений гемороїдальний вузол. Зазвичай застосовується при гемороїдальній хворобі, що супроводжується кровотечами.
 • Метод Лонго. Малоінвазивне втручання, засноване на видаленні ділянки тканини, з випадаючими гемороїдальними вузлами з наступним накладенням титанових дужок.
 • Терапія біполярним пристроєм HET. Лікування в безболісній зоні з використанням радіочастотної біполярної енергії, за допомогою якої відновлюється кровопостачання.
 • Лазерна хірургія. За допомогою лазерного променя надається вплив на артерії геморою що кровоточать або на збільшені гемороїдальні вузли.
 • Операція Миллиган-Моргана. За допомогою використання спеціального електроскальпеля видаляються збільшені гемороїдальні вузли.
 • LigaSure. Метод біполярної коагуляції, при якому за допомогою використання електро-хірургічного інструменту LigaSure Small Jaw проводиться операція з видалення геморою. В основі дії інструменту знаходиться сплавлення в тканинах речовини колагену за допомогою впливу на них високою температурою і силою тиску. Лікування геморою цим методом передбачає мінімальну втрату крові, більш короткий час операції, а також не використовуються нитки або металеві скоби, які можуть викликати реакцію відторгнення організмом і навіть важкі ускладнення. Не утворюється термальний опік навколишніх тканин, в зв’язку з чим період одужання є безболісним і пацієнт швидше відновлює працездатність.

 

 

Питання про геморой

 

Чи можна пити при геморої?

Алкоголь і геморой поняття не сумісні. Спиртне дуже сильний провокуючий фактор даного захворювання. Більшість загострень і нових випадків гострого геморою викликано саме зловживанням алкоголю. По-перше, алкоголь безжально б’є по найважливішим життєвим центрам (головний мозок, серце, печінка, нирки), тим самим знижуючи опірність організму і його здатність до відновлення при різних захворюваннях. По-друге, він безпосередньо запускає механізми, які ведуть до розвитку геморою. А саме при вживанні алкоголю відбувається:

 • розширення судин у всіх частинах організму, в тому числі і в венозному сплетінні прямої кишки, що призводить до надмірного припливу крові і переповнення гемороїдальних вен;
 • порушується нормальна циркуляція по судинах, внаслідок згубного впливу алкоголю на нервову систему;
 • відбувається руйнування і склеювання червоних кров’яних тілець прямо в просвіті судин, що порушує нормальний потік крові, сприяючи застою і утворенню тромбів;
 • захисні властивості судин значно знижуються.

Всі перераховані вище механізми роблять ризик виникнення геморою вкрай високим. Природно, що на питання чи можна пити при геморої відповідь буде – протипоказано! Але у людини завжди є вибір бути здоровим і щасливим або хворим і страждаючим. Вибір тількі за вами!

 

Чи можна пити пиво при геморої?

Пиво при геморої, як і інші алкогольні напої, вживати не варто. Крім основних несприятливих механізмів, що викликають геморой, таких як розширення судин і посилений приплив крові до гемороїдальних вен, пиво підвищує кров’яний тиск. Це відбувається в результаті того, що пиво зазвичай вживається у великій кількості, а це веде до збільшення об’єму циркулюючої крові, що і призводить до підвищення тиску в судинній системі. Розширення судин, посилений приплив крові, високий судинний тиск – грізні чинники, що сприяють загостренню і виникненню нових випадків геморою.

 

Чи можна займатися сексом при геморої?

Заняття сексом при геморої повинні мати деякі обмеження. По-перше, секс повинен бути вагінальним (традиційним), таким чином вагінальний секс при геморої не протипоказаний. По-друге, без надмірних зусиль, які будуть призводити до збільшення внутрішньочеревного тиску. Тобто використовувати найбільш комфортні і зручні пози. Не захоплюватися великою тривалістю і частотою статевих актів. Бажано статеві контакти при геморої закінчувати оргазмом, так як при сексі відбувається значний приплив крові до органів малого тазу, відповідно і до гемороїдальних вен, оргазм же сприяє більш швидкому та ефективному відновленню нормального кровообігу. Анальний секс при геморої не рекомендується і в більшості випадків протипоказаний. Механічне роздратування призводить до різних ушкоджень слизової і судин, що провокує нові загострення геморою. Так само існує велика ймовірність розвитку неприємних ускладнень, таких як анальна тріщина, проктит, парапроктит. Але для того щоб убезпечити себе і відчувати себе спокійно, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем-фахівцем, який найбільш чітко і грамотно визначить міру дозволеного в вашому випадку.

 

 

Чи можна займатися спортом при геморої?

Важливо зрозуміти, що будь-які надмірні фізичні навантаження при геморої вкрай не бажані. Особливо та фізична активність, яка призводить до підвищення внутрішньочеревного тиску, а це підняття тяжкості, вправи для пресу, присідання і ін. Надмірний тиск розподіляється і на область венозних сплетінь прямої кишки, що сприяє їх розширенню і активному припливу до них крові, а це основний механізм розвитку геморою. Все добре в міру, спорт теж необхідний і навіть корисний, якщо він виконується за правилами, без перевтоми і надзусиль.

При геморої корисно бігати підтюпцем хвилин 30-40, не перенапружуючись. Це поліпшить кровообіг, усуне застійні явища і зміцнить судини. Біг сприятливо впливає на всі системи організму, він зміцнить імунітет і підвищить життєвий тонус, що так необхідно при лікуванні хвороби.

 

 

Чи можна плавати при геморої?

Плавати потрібно. Це чудове заняття для зміцнення всього тіла. Воно допомагає нормалізувати і гармонізувати багато процесів в організмі, в тому числі поліпшити рух крові по судинах нижніх кінцівок і судин малого таза. Це значно розвантажить вени гемороїдальних сплетінь, тим самим усуне головний механізм розвитку геморою. Плавання відмінно знімає фізичне і психічне напруження, дозволяючи працювати всім системам організму злагоджено і ефективно. Плавання прекрасний помічник у лікуванні багатьох захворювань, в тому числі і геморою.

 

 

Чи можна приймати ванну при геморої?

Приймати ванну при геморої можна, але за умови, що немає кровотечі. Так само необхідно, що б вода була теплою ні в якому разі гарячою або холодною. Особливо хороший ефект мають трав’яні ванни, які добре знімають біль і спазми, надаючи заспокійливий ефект, приносячи швидке полегшення. З трав використовують: каштан кінський, ромашку, шавлію, чистотіл та ін. Важливо не приймати ванни тривалий час, рекомендується не більше 15-20 хвилин. Все добре в міру.

 

 

Чи можна паритися і ходити в баню при геморої?

Баня і парилка прекрасні в якості профілактики геморою. Але при наявності захворювання відвідування лазні і парильні варто виключити. Коливання високої температури призведе до надмірного розширення і переповнення венозних структур прямої кишки, що сприятиме розбуханню і випаданню гемороїдальних вузлів. Любителям добре попаритися, що страждають гемороєм варто взятися серйозно за власне здоров’я. Як можна раніше звернутися до лікаря і усунути всі перешкоди, що заважають займатися улюбленою справою. При правильному і сумлінному лікуванні ви неодмінно, незабаром, повернетеся до звичного способу життя.

23.11.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(3 оцінки, в середньому: 5 з 5)