Жіноча істерика

Жіноча істерика – це особливий емоційний стан, практично неконтрольований, неадекватний, що супроводжується підвищенням голосу, плачем і надмірною жестикуляцією. Він не піддається контролю, особливо в момент кульмінації, хоча, коли тільки починає наростати напруга, ще можливо вплинути, заспокоїти, взяти під контроль ситуацію, і саму жінку.

В істериці жінка дає вихід своїм емоціям: болю, страху, безсиллю, переживанням, і в той момент стає вкрай щирою. Також причиною даного стану може бути бажання чогось досягти, про щось заявити, тому жіноча істерика – це своєрідний маніфест.

Необхідно врахувати, що слід розрізняти побутову та клінічну істерики. Побутова супроводжується емоційним сплеском і носить характер розбирання, з’ясування відносин, з можливим киданням предметів. У клінічній, психіатри визначають справжніх істериків, як істероідів. Ці люди (жінки і чоловіки) мають імпульсивний характер і занадто розвинену уяву, з дитячого віку схильні до особливо бурхливого прояву емоцій.

 

Причини жіночої істерики

Жіноча істерика дуже часто є способом маніпулювання близькими і оточуючими людьми в корисливих для себе цілях. У будь-якому випадку, жіноча істерика – це дуже помітна, ефектна дія і на неї неможливо не звернути уваги, чого, загалом, жінка в більшій частині і домагається. Така фемен любить бути в центрі уваги, бути предметом захоплення і заздрості. Для цього вона створює собі образ: по-чудернацьки одягається, неприродно фарбується і стрижеться невідповідно до свого віку. Її поведінка награна і віддає театральністю.

Для того щоб зрозуміти наскільки сильна жіноча істерика, що робити в такій ситуації, потрібно розібратися в її причинах.

Причиною жіночої істерики можуть бути особливості нервової системи. Якщо жінка досить часто затіває необгрунтовані сварки і це відбувається дуже інтенсивно, якщо її неможливо вгамувати і вона стає повністю неконтрольованою, необхідно звернутися до хорошого фахівця (психотерапевта, психіатра). Якщо після діагностики виявиться, що представниці слабкої статі притаманний істероїдний або психопатичний тип особистості, стане зрозуміло, чому вона не здатна стримувати свій запал, вибухові емоції.

Завдяки вчасному зверненню до лікаря і поставленому коректно діагнозу, буде зекономлено багато сил і нервів. Спеціаліст складе програму, за якою буде здійснюватися психокорекція поведінки, пропише необхідні лікувальні засоби і призначить курс психотерапії.

Також спровокувати жіночу істерику можуть гормональні розлади, нездужання, гормональні збої під час клімаксу, при вагітності, під час передменструального синдрому. У цих станах жінки стають надмірно образливими, уразливими, депресивними, тривожними, з частими змінами настрою.

Постійні напруги, регулярні стреси, нервові зриви провокують виникнення жіночих істерик. Навіть спокійна і врівноважена жінка під постійним впливом нервового напруження не витримує, «ламається» її стабільна психіка. Такий нервовий стан можливо попередити, усунувши з життя всі дестабілізуючі психіку фактори. Нерідко зробити це дуже складно, але можливо.

Дуже часто страждають істерикою вольові, сильні жінки, які звикли звалювати всі турботи на свої плечі і поодинці контролювати все, що відбувається. Від такого надмірного управління всім, утворюється хронічна втома і перевантаженість нервової системи, що вимагає певного виходу назовні.

Істерика у жінки є способом емоційної розрядки. Вона виникає не тільки у неврівноважених запальних осіб, а й у тих, які в силу свого виховання звикли до того, що емоції повинні стримуватися, не дозволяти їм виходити назовні. Це завдає великого удару по здоров’ю. Емоційні розрядки просто необхідні, але для того, щоб справа не дійшла до істерики, можна знайти альтернативні способи «випускання пари»: спорт, танці, інтенсивна фізична робота, візити до психотерапевта.

Жіноча істерика в стосунках виникає під впливом туги, зневіри, нереалізованості. Найчастіше таке трапляється у домогосподарок, жінок, що не відбулися в житті, живуть за рахунок багатого чоловіка. У них настає такий момент, коли вони усвідомлюють, що свого часу могли самореалізуватися. Саме під впливом таких думок виникає жіноча істерика, під час якої пред’являються претензії чоловіку, що той не дає їй можливості реалізуватися.

Коли представниця прекрасної статі активна, бере участь в суспільному житті, їй менше загрожує виникнення істеричного стану. Але, коли жінка, яка любить спілкування, зустрічі, змушена сидіти в чотирьох стінах, вона починає нудьгувати, поступово в ній накопичуються емоції і найдоступнішим способом їх вилити є істерика. У цьому випадку виходом є пошук додаткового заняття, хобі.

Переживання страху і занепокоєння також призводять до виникнення істерик. Якщо жінка довго переживає якийсь страх, їй необхідно проаналізувати його виникнення, зрозуміти причини. Під час переживання страху хтось повинен бути присутнім біля неї, щоб заспокоїти, переконати, що її страх не має підстави і постаратися не довести цей неспокійний стан до ступеня істерики.

 

Як боротися з жіночою істерикою

Перед багатьма людьми (зокрема, чоловіками) в певний момент постає питання про те, що насправді собою являє жіноча істерика, що робити, коли вона виникає.

Для того щоб щось зробити потрібно знати, чим небезпечна жіноча істерика і як до неї потрібно ставитися.

Напад істерики у жінок виражається досить помітно і гостро. Причиною може бути неприємна ситуація або репліка. Жінка починає підвищувати голос, червоніє, в найгостріший момент вона починає плакати, тупати ногами і різко жестикулювати. Свідомість в цей момент затуманюється і коли жінка заспокоюється, вона не може згадати досконально, що саме вона говорила і що відбувалося весь час. Такі істеричні напади можуть дуже часто повторюватися.

Жіночі істерики в стосунках стають причиною конфліктів і розлучень. Чоловіки часто беруть ініціативу в свої руки, шукають шляхи виходу з ситуації, пропонують дружинам звернутися до лікаря, або навіть самі наполягають на прийомі психотерапевта.

Істерика є неадекватною поведінкою, якої слід уникати, але бувають особливі форми її прояву, які можуть нести найгірші наслідки. Тиха істерика, наприклад, дуже специфічна. Здавлений тихий голос, особливий тон, похмурий погляд, похмурий настрій – це те, чим небезпечна жіноча істерика такого типу. Якщо жінка не лається і не б’ється, вона все одно повинна кудись подіти свою енергію і злість. Якщо таку жінку запитати – що сталося, її відповідь буде однозначною – нічого. У цей момент відразу потрібно починати вживати якісь заходи, тому що в такому стані жінка може діяти на зло, збирати речі, щоб піти.

В першу чергу чоловік повинен з’ясувати, в чому причина. Найпростіше це буде зробити – просто запитавши безпосередньо. Але не питати, що сталося, а запитати про те, чи можна якось виправити ситуацію і що можна зробити зараз же.

Жінки з більш складними нападами істерики повинні лікуватися під наглядом психотерапевта. Він з’ясовує, в чому причина нападів і призначає курс сеансів.

Нормалізація статевого життя жінки може позбавити її від істерик. Тому є сенс звернутися з чоловіком на консультацію до сексопатолога.

Дотримання режиму дня та ночі, достатня кількість сну і відпочинку, правильне харчування, заборона на шкідливі звички, релаксація, спорт – ось ті основні принципи, які, якщо їх дотримуватися, мінімізують вплив негативних чинників, що в свою чергу, сприяє усуненню і профілактиці виникнення істерики.

Якщо причина полягає в гормональних збоях, то необхідно проконсультуватися з гінекологом, щоб він прописав медикаментозні препарати, які нормалізують гормональний рівень і зменшать прояв вегетативних реакцій. Разом з цим призначаються седативні засоби.

Під час істерики ні за що не можна жінці відповідати агресивно, цим тільки ще більше загостриться ситуація. Потрібно проявити холоднокровність і терпіння, прийняти думку жінки, після чого подарувати їй ласку і турботу. Коли жінка заспокоїться, вона оцінить це і подякує.

Популярним питанням по даній темі є: чи лякає чоловіків жіноча істерика? Жінка, що відрізняється істероїдним типом особистості – дуже важка людина, і терпіти постійні сварки і її постійні зриви не будь-який чоловік здатний. Чоловік в першу чергу шукає в жінці опору, стабільність і підтримку, а її істерики свідчать про неврівноваженість характеру. Якщо на початку відносин жінка була спокійною, стриманою, але в один момент вона влаштувала істерику, їй слід очікувати на один з двох варіантів поведінки чоловіка.

У першому випадку, чоловік, в стані шоку від настільки різкої зміни, не розібравшись ні в чому, відразу розриває відносини з жінкою. У другому випадку, чоловік постарається спочатку з’ясувати, в чому проблема, зрозуміти, що провокує такий стан, спробує щось зробити. Але якщо істерики будуть дуже частими і надто інтенсивними, то навіть найміцніший може опустити руки. І тут навіть справа не в тому, лякає чоловіків жіноча істерика чи ні, робити з цим безумовно щось потрібно. Тому жінка повинна робити висновки про те, чи бути їй з чоловіком, через якого вона страждає. Або якщо справа не в чоловікові, вона повинна навчитися себе контролювати, якщо насправді їй дороги відносини.

Як чоловік, так і жінка повинні бути щасливими в своїх відносинах, радіти, а не виснажувати істеричними проявами один одного.

07.01.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(4 оцінки, в середньому: 5 з 5)