Лікування вузлів щитовидки чистотілом

 

По причині поганої екології, високого радіаційного фону, дефіциту йоду в організмі, недостатньо збалансованого харчування, велика частина населення планети страждає від захворювань щитовидної залози. Єдине, що може заспокоїти людину з діагнозом “порушення роботи ендокринної системи”, так це те, що патології цього роду вже досить добре вивчені, а методи їх усунення захворювань відомі, перевірені і ефективні. Причому, мова йде як про традиційне лікування медикаментами і хірургічним втручанням, так і про народну медицину. Про прийоми і методи народного лікування ми з вами поговоримо в даній статті.

 

Показання до лікування  чистотілом

Діагностувати захворювання щитовидної залози ви можете виключно в умовах медичного кабінету лікаря-ендокринолога. Самостійно встановлювати собі діагнози і вже тим більше – займатися будь-яким самолікуванням категорично заборонено. Якщо ваш «самостійний діагноз» виявиться помилковим, то ви тільки погіршите своє здоров’я нераціональним і неправильним лікуванням.

Отже, до народного лікування потрібно вдаватися в таких випадках:

 • у вас поставлений остаточний діагноз – захворювання щитовидної залози;
 • ви здали аналіз крові на гормони щитовидки, пройшли УЗД та інші методи діагностики для підтвердження діагнозу;
 • вам призначений основний курс лікування.

В якості додаткового лікування ви можете використовувати засоби народної медицини або ж спочатку вилікувати захворювання медикаментами або ж пройти операцію і як закріплюючий ефект – вдатися до народної медицини.

Коли можна без побоювань довіряти методам народної медицини в лікуванні щитовидки? Тільки в разі, якщо вам лікар-ендокринолог призначив лікування без хірургічного втручання, тільки медикаментозне.

Категорично протипоказана народна медицина тим, у кого зоб щитовидної залози, є множинні вузлові утворення на щитовидці, діагностована доброякісна або ж злоякісна пухлина щитовидки.

Які методи народної медицини можна використовувати в лікуванні щитовидки?

Перший і найбільш поширений метод – фітотерапія (лікування рослинами), терапія глиною, медом та іншими продуктами бджільництва, йодотерапія, а також лікувальна дієта. Нижче ми розглянемо один з найбільш поширених і ефективних методів лікування захворювань щитовидної залози – застосування чистотілу.

Застосовувати чистотіл можна як зовнішній засіб, тобто, їм змащується щитовидна залоза або ж приймати його всередину в якості лікувальної настоянки. Також, можна робити компреси з чистотілом і прикладати до хворої щитовидної залози.

Що робить чистотіл? Він нормалізує роботу щитовидної залози, стимулює процеси розсмоктування вузлів на щитовидці, є профілактикою і лікуванням кіст щитовидки. Чистотіл рекомендовано використовувати в якості додаткової терапії при аутоімунному тиреоїдиті.

 

Спосіб приготування настоянки чистотілуприготування настоянки чистотілу

Щоб приготувати настоянку чистотілу, вам потрібно взяти літрову скляну банку, наповнити її свіжим порублеченним чистотілом (використовуємо листя і стебла), заливаємо все це горілкою без будь-яких домішок і перемішуємо. Відставляємо банку з чистотілом в темне прохолодне місце на 2 тижні і періодично (через кожні 3 дні) помішуємо вміст.

 


Увага!
Чистотіл вважається дуже отруйною рослиною, тому, з його застосуванням в якості лікарського засобу потрібно бути гранично акуратними. Бажано, перед використанням чистотілу як настойки, компресу або ж для прийому всередину, проконсультуватися з лікарем.


 

Приймати отриману спиртову настойку чистотілу потрібно по 15 крапель щодня протягом місяця. Бажано це робити в ранковий час, натщесерце, перед першим прийомом їжі, запиваючи водою. Так як настойка чистотілу приготовлена на горілці, то в такому випадку рекомендується відмовитися від керування автотранспортом і не вдаватися до роботи, що вимагає підвищеної концентрації на предметі. Як результат – через місяць ви почнете відчувати себе набагато краще, вас не будуть турбувати болі в щитовидці, а невеликі вузли щитовидної залози почнуть поступово розсмоктуватися.

 

Настій чистотілу на сироватці

Для тих, кому не підходить варіант настойки чистотілу на горілці, можна використовувати настій на сироватці. Рецепт: беремо близько 1 кілограма чистотілу і дрібно його нарізаємо. В результаті у вас повинна вийти приблизно 1 склянка чистотілу. Загортаємо всю цю масу в марлю і поміщаємо в скляну 3-літрову банку, повністю наповнену сироваткою. Настоювати лікарський настій потрібно протягом одного місяця (25-30 днів). Після – п’ємо по 100 мл 3 рази на добу. Курс лікування триває приблизно 10-14 днів. Повторити лікування можна тільки через 3 місяці, не раніше.

 

Лікування шитовидної залози соком чистотілу

Болі в щитовидній залозі можна прибрати за допомогою регулярного змазування щитовидки соком Лікування соком чистотілурослини, розведеним з водою. Категорично не рекомендується застосовувати чистий концентрований сік чистотілу, так як це спровокує виникнення опіків і подразнення. Наносити сік чистотілу на шкіру можна у вигляді компресу, який витримується 15 хвилин і після змивається теплою водою. Якщо робити такі компреси регулярно, то загальне самопочуття значно поліпшується.

 

Протипоказання

Не можна застосовувати чистотіл (як всередину, так і в якості компресів) тим, хто:

 • схильний до нападів епілепсії;
 • має захворювання центральної нервової системи;
 • при стенокардії;
 • при бронхіальній астмі;
 • у період вагітності та годування груддю;
 • дітям до 16 років;
 • при індивідуальній непереносимості чистотілу.

Якщо після застосування чистотілу для лікування захворювань щитовидної залози ваше самопочуття різко погіршилося, слід негайно припинити його застосування та звернутися до лікаря-ендокринолога.

19.08.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(8 оцінок, в середньому: 3.8 з 5)