Кетанов (кеторолак)

Кетанов (кеторолак) належить до протизапальних, знеболюючих, жарознижуючих препаратів. Принцип його дії полягає в зниженні діяльності ферменту, який бере участь в об’єднанні простаноідів, що провокують запальні процеси, напади болю, гарячкові стани. Кетанов являє собою ліки, які гальмують конгломерацію тромбоцитів, пригнічуючи швидкість хімічних реакцій. Препарат включено до переліку необхідних лікарських засобів.

 


[tip]

Зміст:

[/tip]


 

 

Склад і форма випуску кетанов

 

Розчин для ін’єкцій
Кетанов (кеторолак) у вигляді розчину прозорого жовтого кольору для внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій.

Активна діюча речовина: в 1 мл (в 1 ампулі зі скла) ліки міститься кеторолака трометамолу (кеторолаку трометаміну) – 30мг.

Додаткові речовини: хлорид натрію, едетат динатрію, очищена вода.

Упаковка: в 1 контурному осередку розташовані 10 ампул кетанов.

 

Таблетки
Кетанов випускають у формі вкритих оболонкою таблеток, білого кольору, плоскої форми, з наявністю фаски.

Активна діюча речовина: 1 таблетка кетанов містить 10 мг кеторолаку трометаміну.

Додаткові речовини: картопляний полісахарид, суміш лактозимоногідрат і целюлози, колоїдний діоксид кремнію, кальцій стеариновокислий.

Упаковка: в алюмінієвому блістері знаходяться 10 таблеток.


 

 

 

Показання до застосування кетанов

 

Кетанов (кеторолак) рекомендується застосовувати при наявності болів, викликаних травмами, хворобами зубів, запаленні м’яких тканин ясен, запаленні пульпи, післяопераційному періоді, при онкологічних захворюваннях, болях у м’язах, болючості суглобів, ураженні периферичного нерва, радикулопатії, зміщенні суглобових кінців кісток, при надриві волокон зв’язок , системному або локальному ураженні сполучної тканини, болях в спині. Кетанов рекомендується при патогенетичному лікуванні, зниженні болю і зменшення запального процесу. Кетанов не змінює прогресування хвороби.


 

 

Як лікуватися препаратом кетанов

 

Кетанов (кеторолак) у вигляді розчину вводиться дуже повільно внутрішньом’язово або струменево внутрішньовенно тривалістю п’ятнадцять секунд в малих дозах, які необхідні в залежності від ступеня болю та індивідуальної переносимості пацієнта. В окремих випадках синхронно можливе застосування препаратів центральної дії, що надають специфічний вплив на центральну нервову систему, в невеликих дозах. Рекомендовані одноразові дози для внутрішньовенних та внутрішньом’язових ін’єкцій кетанов становлять для пацієнтів молодше 64 років і для дітей старше 17 років до 30 мг залежно від ступеня тяжкості болю, для пацієнтів старше 64 років або для хворих, які страждають хворобами нирок, рекомендована доза може становити до 15 мг. При багаторазовій терапії кеторолаком обсяг ін’єкції рекомендується визначати для внутрішньом’язового введення пацієнтам у віці до 64 років і для дітей старше 17 років від 10 мг до 60 мг (1 введення), зменшуючи наступну дозу від 10 мг до 30 мг з інтервалом о шостій годині (як правило в таких випадках дозування препарату становить 30 мг чотири рази на добу), для пацієнтів старше 64 років, або які страждають хворобами нирок рекомендована доза становить від 10 мг до 15 мг з інтервалом від чотирьох до шести годин. Для терапії внутрішньовенного введення кетанов для пацієнтів старше 64 років і для дітей, вік яких понад 17 років, препарат вводиться струйно в обсязі від 10 мг до 30 мг, і далі з таким же дозуванням чотири рази на добу. У разі безперервної інфузії за допомогою електронної крапельниці первинна доза кеторолаку становить 30 мг, швидкість введення препарату 5 мг / год.

Для пацієнтів старше 64 років або для хворих, які страждають хворобами нирок, кетанов вводять струйно з дозуванням від 10 мг до 15 мг чотири рази на добу. Найбільша доза на добу у випадках внутрішньом’язового і внутрішньовенного введення становить 90 мг для пацієнтів у віці до 64 років і для дітей старше 17 років, а для пацієнтів старше 64 років або для хворих, які страждають хворобами нирок, максимально допустима доза може становити 60 мг. Безперебійне внутрішньовенне введення не може бути більше однієї доби. У разі ін’єкційного введення кеторолаку тривалість терапії не може бути більше п’яти діб. Для дітей можлива терапія кетанов виключно у вигляді ін’єкцій. Дуже важливий індивідуальний підхід, що враховує ступінь вираженості больового синдрому. Кетанов у вигляді розчину для внутрішньом’язового і внутрішньовенного застосування використовується для терапії гострих і сильних болів у дорослих пацієнтів протягом п’яти днів, у дітей – не більше двох днів.

Якщо передбачений перехід від ін’єкційного введення кетанов на прийом препарату внутрішньо у вигляді таблеток, загальна доза препарату на добу двох лікарських форм не може перевищувати 90 мг для пацієнтів у віці до 64 років і дітей старше 17 років і 60 мг для пацієнтів старше 64 років, або для пацієнтів з хворобами нирок. Доза кетанов в таблетках в день переходу не може перевищувати 30 мг. Терапія препаратом кетанов у вигляді таблеток розраховується індивідуально в залежності від ступеня больового синдрому пацієнта. Період лікування препаратом кетанов у вигляді таблеток не повинен перевищувати п’яти днів.


 

 

 

Побічна дія кетанов

 

Небажані ефекти при лікуванні препаратом кетанов спостерігаються часто у трьох відсотків пацієнтів, менш часто – у двох відсотках хворих і рідко – менше ніж у одного відсотка людей. Найчастіше з боку органів травлення у пацієнтів старше 64 років, які страждають виразками шлунково-кишкового тракту, спостерігаються запалення шлунка (менше ніж у 1% пацієнтів), судоми шлунка (у 13% пацієнтів), пронос (у 7% пацієнтів), рідше – ураження слизової оболонки порожнини рота, надмірне скупчення газів в кишечнику, затримка стільця (менш ніж у 1% пацієнтів), рефлекторне виверження вмісту шлунка (менше ніж у 1% хворих), відчуття важкості в шлунку (менш ніж у 1% пацієнтів), рідше – нудота (у 12% пацієнтів), виразки шлунково-кишкового тракту (у тому числі з наскрізним руйнуванням стінок шлунково-кишкового тракту, пов’язаних з цим кровотечею – болями в зв’язку з гастроентерологічними захворюваннями, судомні скорочення м’язів, печія в області безпосередньо під мечовиднимвідростком, присутність крові в калі, чорні випорожнення, кривава блювота, нудота, печія), жовтяниця, запальні захворювання в печінці, патологічне збільшення розмірів печінки, панкреатит в стадії загострення, порушення травлення (у 12% пацієнтів), втрата ваги (менше ніж у 1% пацієнтів).

Побічна дія кетанов, рідше з боку видільної системи: ниркова недостатність в стадії загострення, поперекові болі, поява крові в сечі, підвищений вміст в крові азотистих продуктів обміну, поєднання гемолітична анемія, хвороби Верльгофа, ураження нирок з подальшим прогресуванням гострої ниркової недостатності (руйнування еритроцитів, синдром порушення всіх функцій нирок, зменшення кількості тромбоцитів, крововиливи під шкірою і кровотечі), прискорене сечовипускання, зниження або збільшення обсягу сечі, запалення нирок, накопичення рідини в нирках, підвищення рівня сечовини і кінцевого продукту обміну білків в сироватці.

Рідше з боку органів чуття можливе зниження гостроти слуху, шум у вухах, падіння зору (відсутність чіткості сприйняття оком об’єктів).

Побічна дія кетанов з боку органів дихання: можливі спазми бронхів, задишка, хронічне запалення слизової оболонки носа, утворення рідини в просторах і за межами легеневих кровоносних судин, набряклий ларингіт (порушення частоти і глибини дихання, утруднене дихання).

Найчастіше з боку центральної нервової системи при лікуванні препаратом кетанов – головний біль (у 17% пацієнтів), втрата координації (у 7% пацієнтів), розлади сну (у 6% пацієнтів), слабкість (менш ніж у 1% пацієнтів), мимовільні коливальні рухи окремих частин організму ( менше ніж у 1% хворих), незвичайні суб’єктивно пережиті психічні явища під час сну (менш ніж у 1% пацієнтів), порушення сну (менш ніж у 1% хворих), ілюзії, зниження слуху, дзвін у вухах, раптово виникаючі мимовільні рухи м’язів , відчуття оніміння шкіри, ефект «мурашок по шкірі». Рідше зустрічаються запалення м’якої і павутинної оболонки головного мозку (підвищена температура, головний біль, скорочення м’язів, стійке підвищення м’язового тонусу шиї і спини), підвищена збудливість (зміна настрою, тривога), ілюзії, апатія, порушення психічної діяльності.

Не часто з боку серцево-судинної системи можливі гіпертонія, рідше – втрата свідомості.

Рідко з боку кровотворних органів можуть спостерігатися недокрів’я, підвищення числа еозінфілов, зменшення абсолютного вмісту лейкоцитів в периферичній крові.

Зрідка з боку системи біохімічних механізмів, що сприяють зупинці кровотечі, може спостерігатися втрата крові з рани після хірургічного втручання, кровотеча з носа, кровотеча з заднього проходу.

Не так часто з боку шкіри можуть проявлятися висип, капілярні крововиливи в шкірі, зрідка – лускатий ериматозний дерматит (підвищення температури тіла, з характерним ознобом, краснуха, виникнення ущільнень і лусочок на шкірі, припухлість і болі в області піднебінних мигдалин), кропив’яний висип, злоякісна ексудативна еритема, алергічний бульозний дерматит.
Не так часто в місці введення препарату кетанов можуть спостерігатися печія, хворобливість.

Рідко зустрічається алергія на кетанов – різко підвищена чутливість організму (пігментація на обличчі, короста на шкірі, болі в області серця, задишка, набряклість повік, набряк навколо очниці, порушення дихання, порушення частоти і глибини дихання, відчуття тяжкості в грудній клітці, напади бронхіальної астми) .
Часто можуть проявлятися набряклості (лицевої ділянки, сегмента нижньої кінцівки ноги, щиколотки, пальців, ступні, збільшення ваги). Рідше зустрічаються надмірне потовиділення, ще рідше – набряклість язика, підвищення температури тіла.

Повторення небажаних ефектів зростає пропорційно збільшенню дози. Кетанов не викликає небажаних ефектів у важкій формі, включаючи дії на центральну нервову систему, на відміну від інших ліків тотожної групи, що надають залежний від дози, оборотний, центральний і виборчий болезаспокійливий ефект. Кетанов, як ліки, що порушують передачу імпульсів між двома нейронами і як наслідок розслаблюючі м’язи, не викликає залежність і звикання.
У зв’язку з незначною дозою застосування при терапії препаратом, а також відсутності роздратування тканин, навіть повторні ін’єкції кетанов переносяться пацієнтами задовільно.


 

 

Кетанов протипоказання

 

Загострена чутливість до ліків і до похідних нестероїдних протизапальних засобів, можливе ціле або часткове поєднання астми бронхів, поліпозу носа і пазух у носа, спазми бронхів, набряк Квінке, і алергія до аспірин (ацетилсаліцилової кислоти) або інших жарознижуючих, протизапальних і знеболюючих ліків (вся історія розвитку хвороби у пацієнта), зневоднення. Алергія до групи піразолонових препаратів, зниження об’єму циркулюючої крові (не залежить від її причини), втрата крові або можливість їх появи, захворювання системи крові зі схильністю до підвищеної кровоточивості, дисбаланс системи кровотворення з подальшим яскраво вираженим порушенням, період після операції по створенню обхідних шляхів, минаючи коронарні артерії серця, уражені атеросклерозом, підвищена концентрація калію в сироватці крові, захворювання кишечника в хронічній формі.

Протипоказання до застосування кетанов – узагальнена група захворювань кровотворної системи з можливістю активної крововтрати. Підвищене згортання крові. Дуже високий ризик кровотечі або можливості її виникнення (враховується і післяопераційний період). Порушення процесу утворення елементів крові. Виразки і ерозії шлунково-кишкового тракту в період загострення, виразки стравоходу, доброякісні дефекти слизової оболонки шлунка або дванадцятипалої кишки, що виходять за її межі, підвищене згортання крові (в тому числі підвищена кровоточивість). Гостра ниркова і гостра печінкова недостатність (обсяг плазми крові, очищається від креатиніну не менше 30 мл / хв), кінцевий продукт обміну білків сироватки понад чотириста мкмоль / л.

Інфаркт мозку (доведений або передбачуваний), гостре порушення мозкового кровообігу з порушенням цілісності судин і проникненням крові в мозок (який відбувся або передбачуваний), черепно-мозкові кровотечі. Період вагітності, пологів, вигодовування грудним молоком. Вік дітей до 16 років. Кетанов не рекомендується використовувати до і в період проведення оперативних втручань в зв’язку зі зростанням можливих крововтрат, і для терапії затяжного болю.


 

 

 

Кетанов при вагітності

 

Науково доведено, що при терапії кетанов в період відтворення, на останньому етапі ембріонального індивідуального розвитку, з дозою ліків 3,5 мг / кг у представників роду ссавців та 10 мг / кг у особин роду гризунів не виявлено відхилення в розвитку ембріона. Слід відзначити той факт, що мова йде виключно про проведені наукові дослідження, які не стосуються людини. Науково не доведена можливість порушення процесу розвитку плода у вагітних жінок, які приймають кетанов. Терапія препаратом кетанов для вагітних жінок можлива в разі, коли успішність застосування препарату вище, ніж передбачуваний ризик для ембріона.

У зв’язку з науково доведеним впливом нестероїдних протизапальних засобів на серце плоду і його судини (раннє перекривання артеріальної протоки), рекомендується відмовитися від терапії препаратом кетанов в період вагітності, особливо в останній триместр. Науково доведено в ході досліджень, що при терапії препаратом кетанов у вигляді таблеток в обсязі 1,5 мг / кг у представників роду гризунів сімейства мишей, на 18 день вагітності, були труднощі в період пологів і зростала смертність дитинчат.

У період пологів використання препарату кетанов не рекомендується через те, що відбувається ketanov-pri-vagitnostiуповільнення процесу об’єднання гормонів, що підвищує ризик негативного впливу на процес кровотворення у плода і ослаблення процесу скорочень матки, викликаючи маткові кровотечі.

В результаті одиничного використання препарату кетанов в обсязі 10 мг у вигляді таблеток, найбільша кількість препарату в грудному материнському молоці дорівнює 7 нг / мл, найбільше взаємне відношення молока до плазми одно 0,037, в результаті прийому добової дози ліків з інтервалом о шостій годині ці ж дані рівні 8 нг / мл, далі 0, 025. У зв’язку з тим, що лікарські препарати, що уповільнюють об’єднання ферментів, можливо спровокують небажані ефекти у новонароджених немовлят, на період терапії препаратом кетанов необхідно призупинити грудне вигодовування.

Кетанов не рекомендований до використання при попередній медикаментозній підготовці пацієнта до загального наркозу і наступної операції і для полегшення больового синдрому в процесі пологової допомоги, в зв’язку з можливим впливом препарату кетанов на продовження першого періоду пологів.


 

 

 

Кетанов – особливі вказівки

 

У разі синхронного використання препарату кетанов з іншими НПЗЗ можливо утримання рідини, порушення діяльності серця, стійке підвищення артеріального тиску. Вплив препарат кетанов на об’єднання тромбоцитів припиняється через одну добу. Зменшення об’єму циркулюючої крові провокує можливість прояви небажаних ефектів в роботі нирок. Якщо потрібно, можливе використання препарату кетанов в союзі з наркотичними препаратами, що зменшують біль, з умовою зменшення дози препарату. Кетанов не слід використовувати як ліки для попередньої медикаментозної підготовки пацієнта до загального наркозу і наступної операції, зменшення болю в період пологів. Кетанов не рекомендується застосовувати спільно з парацетамолом більше п’яти днів.

Для пацієнтів, які страждають згортанням крові терапія препаратом кетанов можлива при безперервному проведенні аналізу крові на вміст тромбоцитів, і що дуже важливо, в період після операції, коли необхідно регулювати можливість крововтрат. Кетанов перешкоджає об’єднанню тромбоцитів, знижує кількість тромбоксану (ферменту, що забезпечує згортання крові), а також подовжує період кровотечі. Кетанов, в порівнянні з аспірином, діє на тромбоцити протягом короткого часу, і через дві доби після припинення прийому ліків відбувається їхня нормалізація. Пацієнтам, які страждають хворобами кровотворення, кетанов рекомендують з високим ступенем обережності, при цьому проводячи повний контроль за їхнім самопочуттям.

У період терапії препаратом кетанов необхідно відмовитися від керування автотранспортом, і виконання робіт, що вимагають підвищеної концентрації уваги.

Кетанов рекомендований з великим ступенем обережності для пацієнтів, які страждають на астму бронхів, запаленням жовчного міхура, недостатністю виділення жовчі, з довгостроково поточним запаленням печінки з некрозом тканин, з порушенням діяльності серця в періоді загострення, зі стійким підвищенням артеріального тиску, порушенням ниркової діяльності (з показником кінцевого обміну продуктів білків менш 50 мг / мл), інфекційному захворюванні крові, аутоімунному захворюванні, незлоякісних новоутвореннях слизової оболонки носа і носоглотки, вік пацієнтів більше 65 років.

Науково доведено, що кетанов впливає на стан слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, і є ризик її ушкодження під час лікування даним препаратом. У пацієнтів, які проходять терапію нестероїдними протизапальними препаратами, включаючи кетанов, можливі прояви шлунково-кишкових форм отруєнь (хімічний вплив на чутливі клітини кишечника і шлунка, втрата крові, прояв виразок, спостерігається прорив слизової оболонки внутрішніх органів), прояв даних ефектів можливий безконтрольно, включаючи попередні ознаки. Наукові дослідження, пов’язані з нестероїдними протизапальними препаратами, не дозволили виявити певну групу пацієнтів, з відсутнім ризиком утворення виразки і втрати крові.

Дані ознаки характерні для ослаблених пацієнтів і осіб похилого віку, які важче переносять терапію препаратом кетанов, виключно в даній групі пацієнтів виявлено значну кількість шлунково-кишкових реакцій зі смертельними наслідками. Аналогічно терапії іншими нестероїдними протизапальними препаратами, кількість і обтяженість небажаних ефектів, зростають аналогічно збільшенню дози і тривалості лікування препаратом. Ступінь обтяження при терапії кетанов у пацієнтів з затяжними ЖКК пов’язані з дозуванням, і збільшуються у пацієнтів похилого віку, які приймають понад шістдесят мг препарату в день. Діагностика виразки при терапії кетанов свідчить про майбутні обтяжливих наслідки в шлунково-кишковому тракті при лікуванні цим препаратом.

Рекомендувати використовувати кетанов нарівні з подібними нестероїдними протизапальними препаратами для пацієнтів, які страждають захворюваннями нирок або з порушеною діяльністю видільної системи необхідно з урахуванням можливого ризику, в зв’язку з тим, що ліки є сильнодіючим сповільнювачем об’єднання гормонів. Необхідно обережно рекомендувати кетанов пацієнтам, що страждають зменшеним об’ємом циркулюючої крові і ниркового кровотоку. Це пов’язано з тим, що гормони, утворені ниркової системою, підтримують проходження крові через ниркові тканини. Терапія для даної категорії пацієнтів нестероїдними протизапальними препаратами може провокувати залежне від зменшення дози утворення гормонів в нирках, що призведе до зниження на третину об’єму сечі. Це найбільш характерно для пацієнтів, які страждають зменшеним об’ємом циркулюючої крові, хворобами серця, печінки, хворих похилого віку і проходячих терапію збільшуючими утворення обсягу сечі ліками. Після закінчення терапії нестероїдними протизапальними препаратами загальний стан пацієнтів прирівнюється до первісного.

Також потрібно дотримуватися граничної обережності при застосуванні препарату кетанов у пацієнтів, які страждають на алкоголізм, з тютюновою залежністю, післяопераційному періоді, пацієнтів з набряками, коронарною хворобою, захворюваннями головного мозку, порушеннями жирового обміну в організмі, ендокринними захворюваннями, з захворюваннями, пов’язаними закупоркою просвіту аорти і магістральних артерій, виразки шлунково-кишкового тракту в період загострення, гастриту, затяжного періоду застосування НПЗЗ, тілесних захворювань, синхронного прийому преднізалона, варфарину, циталопрама, пароксетину, флуоксетину, сертраліну.
Кетанов не рекомендований для терапії затяжних болів (у вигляді таблеток – не більше п’яти днів, у вигляді ін’єкцій – не більше двох днів).

У період після проведеної операції необхідно дуже уважно стежити за можливістю втрати крові (операція по частковому видаленню передміхурової залози, повному видаленні піднебінних мигдалин, при проведенні косметичних операцій), в зв’язку з тим, що період для подвійного зменшення концентрації ліків в крові стає більше, а кліренс плазми знижується. Для даної категорії пацієнтів можлива терапія препаратом кетанов в обсягах, що розташовуються на нижній межі рівня терапевтичного діапазону. У разі виявлення ознак порушення функції печінки, висипу на шкірі, збільшення числа еозінфілов в крові, необхідно припинити прийом препарату. Можливі прояви сонливості, порушень координації та сну, почуття пригніченості.

У зв’язку з тим, що у пацієнтів похилого віку схильність до небажаних ефектів після прийому кетанов, як і інших нестероїдних протизапальних засобів, найбільш імовірна, і це безпосередньо пов’язано з дозою. У даних пацієнтів період для зменшення вдвічі концентрації препарату в крові виявляється значно довшим, при цьому показник швидкості очищення плазми крові від кетанов може зменшуватися. Ось чому рекомендовані дози для даної категорії пацієнтів повинні бути мінімальними.

Кетанов не проявляє здатності до виникнення залежності. При раптовій відміні препарату різкого погіршення стану у пацієнтів не спостерігалося.


 

 

Кетанов аналоги

 

 • КЕТАЛГІН (KETALGIN) (розчин для в / в або в / м введення 30 мг / 1амп, 5 або 10 шт);
 • КЕТАЛГІН (KETALGIN) (таблетки, вкриті оболонкою, 10 мг, 10 або 20 шт);
 • КЕТОЛАК (KETOLAC) (таблетки, вкриті оболонкою, 10 мг, 20 шт);
 • Кеторол (KETOROL) (розчин для в / м введення 30 мг / 1амп, 10 шт);
 • Кеторол (KETOROL) (таблетки, вкриті плівковою оболонкою, 10 мг, 20 шт);
 • КЕТОФРІЛ (KETOFREEL) (таблетки, вкриті оболонкою, 10 мг, 10 шт);ketanov-ketorolak
 • КЕТОФРІЛ (KETOFREEL) (розчин для в / в і в / м введення 30 мг / 1амп, 5 шт);
 • Кеторолак (KETOROLAC) (таблетки, вкриті оболонкою, 10 мг, 10,20, 40,50 або 100 шт);
 • Кеторолак (KETOROLAC) (розчин для в / в і в / м введення 30 мг / 1амп, 5 або 10 шт);
 • КЕТОРОЛАК- OBL (KETOROLAC- OBL) (таблетки, вкриті оболонкою, 10 мг, 20 шт);
 • Кеторолак-ЕСКОМ (KETOROLAC – ESCOM) (розчин для в / в або в / м введення 30 мг / 1амп, 5 або 10 шт);
 • Кеторолак трометаміна (KETOROLAC TROMETAMIN) (таблетки, вкриті оболонкою, 10 мг, 10 шт);
 • Кеторолак трометаміна (KETOROLAC TROMETAMIN) (розчин для в / м введення 30 мг / 1амп, 10 шт);
 • Кеторолак трометаміна – Фармаплант (таблетки, вкриті оболонкою, 10 мг, 20 шт);
 • Долака (DOLAC) (таблетки, вкриті оболонкою, 10 мг, 20 шт);
 • Долака (DOLAC) (розчин для в / в і в / м введення 30 мг / 1амп, 10 шт);
 • ДОЛОМІН (DOLOMIN) (розчин для в / м введення 30 мг / 1амп, 5 або 10 шт);
 • АДОЛОР (ADOLOR) (таблетки, вкриті оболонкою, 10 мг, 20 шт);
 • АКЬЮЛАР ЛЗ (AKYULAR LS) (краплі очні 0,4%, флакон-крапельниця 5 мл);
 • ТОРАДОЛ (TORADOL) (капсули 250 мг або 500 мг, 8 шт);
 • ТОРАДОЛ (TORADOL) (розчин для в / м введення 30 мг / 1амп, 5 шт);
 • ТОРОЛАК (TOROLAC) (таблетки, вкриті оболонкою, 10 мг, 100 шт);
28.10.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)