Алергія на білок коров’ячого молока

Алергія на білок коров’ячого молока дуже поширена серед дітей у віці до 4 років, і може проявлятися у кожного по-різному. Найбільш частими є хвороби шкіри і травної системи. У поведінці малюка можуть з’явитися і такі симптоми, які на перший погляд важко поєднати з їжею, і вони можуть бути результатом розвитку в організмі алергічної реакції. Які з них варто проаналізувати в першу чергу і звернутись до фахівця?

 

 • Поведінка: більшість дітей “вередують” від 2 до 4 годин на день, незалежно від причини. Діти часто хочуть, щоб їх взяли “на руки”, або хочуть перебувати біля грудей, вони здаються “незадоволеними” після їжі, не хочуть їсти, а іноді можуть плакати при вигляді грудей. Якщо це відбувається кілька разів протягом дня, дитина погано набирає вагу, варто проконсультуватися з педіатром.
 • Нічний піт: рясний піт дитини, який не є результатом високої температури в кімнаті або дуже теплого одягу, може вплинути на сон дитини, яка прокидається через мокру піжами або постільної білизни. Якщо дитина потіє на тлі гарного здоров’я, необхідно проконсультуватися з педіатром.
 • Напруженість: дитина, яка напружена або прогинається назад під час годування, дає привід підозрювати, що у нього хвороба рефлюксу. Дитина напружується, бо відчуває дискомфорт через роздратування в горлі через шлункову кислоту. Так як це може призвести і до інших наслідків для здоров’я (утруднення ковтання і дихання) зверніться до лікаря за консультацією.
 • Порушення сну: вони можуть включати безсоння, труднощі засипання, підтримання сну, або низьке його якість. Дитина може прокидатися ночами у зв’язку із зазначеним вище нічним потінням, через сильного свербіння шкіри або через реакцію на певні ліки. Таку поведінку слід враховувати і звернутись до лікаря.
 • Труднощі з прийомом їжі або відсутність апетиту: дитина спочатку зацікавлена грудьми, раптом перестає їх смоктати, крутиться, рве або стає неспокійним після декількох ковтків. Такого роду реакції можуть припустити, що трапилося щось серйозне, тому варто проконсультуватися з лікарем.
 • Порушення росту: так само як повільне збільшення ваги, порушення росту можуть вказувати на приховану хворобу, тому відхилення від норми, дає привід для консультації з лікарем.

Алергія – це захворювання, яке впливає на поведінку і самопочуття дитини, але при впровадженні дієти без алергенів, ми можемо уникнути небезпечних для здоров’я наслідків, таких як недоїдання або нестача деяких поживних речовин.

 

17.12.2015
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)