Отосклероз

17.12.2015 0

 

Генетичне захворювання, обумовлене ураженням слухових кісточок і вушних лабіринтів, називається отосклерозом. Захворювання вражає людей будь-якого віку. У рідкісних випадках можлива повна втрата слуху. У 1-2% населення відзначають отосклероз, клінічні прояви спостерігають тільки у 10-15%.

 

 

Анатомія вуха

Людське вухо складається з трьох відділів зовнішнього, середнього і внутрішнього. Зовнішнє вухо приймає звуковий сигнал. Після чого звук призводить до коливання барабанної перетинки, розташованої між зовнішнім і середнім вухом. Енергію коливань приймають слухові кісточки – молоточок, стремено і ковадло, які знаходяться в середньому вусі. Далі коливання передаються равлику у внутрішньому вусі, а саме рідині, що знаходиться в ній. Волосяні клітини (нервові закінчення) приймають сигнали вібруючої рідини і направляють імпульси в мозок. У мозку відбувається аналіз прийнятих звуків.

 

Симптоматика отосклерозу

Зниження слуху це основний симптом при захворюванні отосклерозом. Безпричинний, нестерпний шум у вухах, запаморочення при різких рухах (закидання голови, різких нахилах) це часті скарги хворих. Можна вважати ці симптоми особливостями цього захворювання.

 

Лікування отосклерозу препаратами

На жаль, найчастіше медикаментозне лікування не приносить належного результату, але покращує самопочуття і позбавляє від шуму у вухах. Найчастіше призначають вітаміни групи Е, С і В. Також призначають препарати: бромід натрію, калій, фторид натрію. Фізіопроцедури також входять в лікування: Електрофорез йодистого калію, струми д’арсонваля.

 

Хірургічне лікування отосклерозу

Хірургічне втручання є більш ефективним лікуванням отосклерозу. Операції проводять тільки в крайніх випадках, в прогресивному погіршенні слуху і перевищеннi в 15 децибел кістково-повітряного інтервалу. Операції проводять в будь-якому віці, протипоказанням може служити тільки анатомічні особливості вуха. Метою стапедопластики (операції при отосклерозі) є відновлення слуху за допомогою всіх ресурсів вушної раковини, навіть якщо пацієнту доведеться все життя користуватися слуховим апаратом. Після операції слух приходить поступово. Протягом 3 місяців після операції слух досягає максимального значення. Друге вухо можна оперувати тільки після 6 місяців. Позитивні наслідки операції відзначаються у 90% пацієнтів. Тільки у 3% змін не відбувається.

 

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)